Connect with us

Cestopisy

10 míst s nejprůzračnější vodou na světě

Existuje mnoho způsobů, jak se odreagovat od každodenního stresu. Někdo zmizí v horách, někdo si jde jen zaběhat. Především pro ty z vás, kteří jsou milovníci vitamínu SEA, jsme vybrali místa, kde je ta nejčistší voda na světě. Jsou to místa, kde se vám při pohledu na modrou hladinu zatají dech, a nabijí vás energií.

Reklama

Zanzibar

Ostrov na jihovýchodě Afriky nikdy nebyl dostupnější než v poslední době. Přesto ale ještě neztratil svou Africkou divokost a proto vás zde kromě průzračné vody okouzlí i místní lidé a jejich zvyky. Obzvlášť pak pláž Nungwi je místo, kde při přidávání fotek na Instagram nebudete muset použít žádný filtr!

ženy na zanzibarské pláži

Exuma, Bahamy

Bahamské ostrovy ležící jihovýchodně od Floridy vám kromě fotogenických pláží nabídnou i teplou vodu během celého roku, takže se zde můžete klidně koupat i v nejchladnějších zimních měsících. A abychom nezapomněli! Exuma je známá také díky své „prasečí pláži“. Pod tímto názvem si ale nepředstavujte nic nechutného. Jde jen o lidmi neobývané místo, na kterém si našli svůj domov rozkošní vepříci, kteří si zdejší vody vychutnávají plnými doušky.

Prasátko na Bahamách

Bonito, Brazílie

Bonito je místo schované v brazilských vnitrozemních mokřinách, které turisté objevili až na konci devadesátých let minulého století. Říká se, že je to poslední ekologický ráj na naší planetě. Díky vysoké koncentraci vápence na dně místních řek a jezírek, který působí jako přírodní filtr, je voda tak průzračná, že při plavbě loďkou uvidíte, jak pod vámi proplouvá nejeden kajman.

Brazilské jezírko

Mauricius

Tento ostrov je považován za jeden z nejkrásnějších v Indickém oceánu. Celoročně nabízí návštěvníkům slunečné počasí a možnost kochat se neuvěřitelnými korálovými útesy jako z pohádky o Nemovi. Užijí si to tu nejen lovci bronzového opálení, ale také ti, kteří touží po tom, nechat se ošlehat pořádnými vlnami. Tamarinská zátoka je totiž rájem surfařů.

Surfař pod vlnou

Maledivy

Maledivy – klasika celebrit. Soukromé ostrovy, oslepující bílý písek a spousta luxusních lázní. Voda tady je tak čistá, že občas to vypadá, jako by se plující lodě spíš vznášely ve vzduchoprázdnu. A aby toho nebylo málo, návštěvníci byli dokonce svědky toho, že voda doslova svítila modře. Proto se díky chemické reakci zvané bioluminiscence mohli kochat i za tmy.

fluorescentní pláž na Maledivách

Ostrov Boracay, Filipíny

Obvykle se z oblasti Filipín vyzdvihuje především Palawan. Samozřejmě, ten má od nás jedničku s hvězdičkou, ale pokud chcete něco navíc, rozhodně navštivte ostrov Boracay. Pokud se vydáte na pláž Diniwid, dostanete jako na talíři nádherné azuro a to bez návalu selfie tyčí.

Filipínská pláž

Jezero Pukaki, Nový Zéland

Filmové jezero. Nejen fanouškům Pána prstenů by tento skvost neměl uniknout. Tato mrazivá kráska vděčí své mléčně modré barvě přítokům z místních alpských ledovců. Výhled na Mount Cook a Jižní Alpy je nepřekonatelný, ale na koupání to asi úplně nebude. Pokud tedy nejste lední medvěd.

Jezero Pukaki

Zakynthos, Řecko

Za oslepením modrou hladinou nemusíte vždycky jezdit daleko. Pěknou ukázkou je pláž Navagio, přezdívaná mnohdy také jako „pláž ztroskotání“. Na jejím břehu totiž doposud leží vrak pašerácké lodi. Svou čistotu si pravděpodobně zachovává tím, že je po stranách chráněna mohutnými skálami. Pro dokonalý výhled si udělejte vycházku ke klášteru Agios Georgios Cremon. V jeho blízkosti najdete také zbytky pirátského hradu, jehož obyvatelé tento klášter kdysi téměř zlikvidovali.

pláž na zakynthosu

Jezero Moraine

Pokud se vám toto jezero zdá povědomé, je to zřejmě proto, že už jste ho někdy viděli. Například jako automatickou tapetu pro Windows, Blackberry nebo Android přístroje. Dokonce je v Kanadě na dvacetidolarové bankovce. Barvu ji propůjčuje sediment z vody, která se zde dostává z okolních tajících ledovců. V blízkosti najdete i jezero Louise, které také stojí za návštěvu. Jen tam už pravděpodobně budete v obležení turistů.

Jezero Moraine v Kanadě

Plitvická jezera

Jen dvě hodiny autem od Záhřebu najdete jednu z nejpůsobivějších hříček matky přírody v Evropě. Plitvická jezera patří již od roku 1979 pod hlavičku UNESCO a to zcela oprávněně. Využít můžete projížďky loďkou, nebo se přes dřevěné mostíky projít skrz 16 hlubokých studánek až k působivým vodopádům.

Plitvická jezera v Chorvatsku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru